14 stycznia 2012r. w Zespole Szkół w Chróścinie, odbył się III Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Halowej "HATTRICK". Do udziału w turnieju zgłosiło się 10 drużyn piłkarskich, zrzeszających zarówno zawodników LZS, jak również sportowców-amatorów. Do rywalizacji przystąpiły następujące zespoły: ZBongo Karczów I, Bongo Karczów II, LZS Niewodniki, Sąsiedzi Sławice, FC Żelazna, LZS Mechnice - Juniorzy, LZS Sławice, LZS Narok, LZS Prądy oraz FC Ciepielowice.

Rozgrywki podzielono na dwie części – grupową i pucharową. O kolejności w grupie decydowały: ilość punktów, wynik spotkania bezpośredniego i stosunek liczby bramek strzelonych do straconych. Każde spotkanie trwało 10 minut. Nad sprawnym przebiegiem zawodów oraz rywalizacją w duchu Fair Play czuwali niezawodni: Wojciech Korzekwa oraz Józef Gerc, którym za pomoc składamy serdeczne podziękowania.

Duże emocje wzbudziły mecze ćwierćfinałowe, gdyż przegrana w tej fazie turnieju decydowała o definitywnym wykluczeniu z dalszej gry. Ostatecznie, do rywalizacji w półfinałach przystąpiły następujące pary: drużyna z Ciepielowic z zawodnikami LZS Prądy (3:0) oraz Bongo Karczów I z piłkarzami LZS Narok(3:3, w karnych 5:6). W finale zmierzyły się FC Ciepielowice i LZS Narok. O zwycięstwie w turnieju zdecydowały rzuty karne, gdyż regulaminowym czasie był remis 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Ciepielowic, którzy pokonali piłkarzy z Naroka 3:1. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Adam Daszkiewicz, Janusz Cisowski, Tomasz Gajda, Filip Słomka, Ryszard Machnik, Robert Szmielak oraz Maciej Siuzdak. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Bongo Karczów I, którzy w decydującym spotkaniu pokonali LZS Prądy 3:2. To właśnie w tej drużynie wystąpił najskuteczniejszy strzelec tegorocznego "HATTRICKA" Adam Tomczyk, który zdobył łącznie w turnieju 8 bramek. W nagrodę otrzymał replikę piłki "TANGO 12" – oficjalnej piłki EURO 2012, ufundowaną przez Marka Wojciechowskiego - Prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS w Dąbrowie.

Atrakcji nie brakło także w meczu pokazowym, który rozegrany został przed spotkaniami finałowymi Turnieju. Tradycyjnie zmierzyli się w nim Radni Gminy Dąbrowa z Pracownikami Urzędu Gminy. W tej rywalizacji zdecydowanie lepsi okazali się Radni, którzy pokonali Urzędników 9:5, przy czym 8 bramek dla drużyny Radnych zdobył Krystian Golec, na co dzień trener LZS Mechnice. Zgodnie ze zwyczajem po zakończeniu meczu rozegrano konkurs rzutów karnych. Tym razem celniejszymi strzałami popisali się urzędnicy, wygrywając rywalizację 4:2. W drużynie Radnych wystąpili: Andrzej Poślinski, Krystian Golec, Marek Wocka, Ryszard Gonschior oraz gościnnie sołtysi Józef Gerc i Andrzej Piotrowicz. W drużynie Pracowników Urzędu zagrali: Wójt Marek Leja, dyrektor GZEASiP Janusz Staszowski, kier. referatu organizacyjnego Grzegorz Jeziorański, insp. ds. gospodarki komunalnej i ochr. środowiska Marek Snela, pracownik obsługi technicznej urzędu Piotr Półtorak, insp. ds. rekreacji GOKiR Grzegorz Wocka oraz radca prawny urzędu Artur Świderski.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc, zaangażowanie, wolę walki i chęć uczestniczenia w naszej zabawie.

Organizatorem III Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej Halowej "HATTRICK" był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

Klasyfikacja końcowa:

  • 1. FC Ciepielowice
  • 2. LZS Narok
  • 3. Bongo Karczów I
  • 4. LZS Prądy
  • 5 -8 FC Żelazna, LZS Mechnice-Juniorzy, Sąsiedzi Sławice, LZS Sławice
  • 9-10 LZS Niewodniki, Bongo Karczów II

gokir