Z dwugodzinnym koncertem poezji śpiewanej wystąpili 10 grudnia Słuchacze Studia Piosenki w Dąbrowie, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji. Recital odbył się w Sali wiejskiej w Ciepielowicach. Na koncert zatytułowany „Na strunach wiatru" złożyły się kompozycje gwiazd polskiej estrady. Każdy z występów przeplatany był anegdotami przygotowanymi przez poetę i barda „Piwnicy Pod Baranami" Szymona Zychowicza, który wcielił się w rolę konferansjera. Z wdziękiem i kulturą sceniczną przybliżył licznie zgromadzonej widowni ducha kabaretów bohemy krakowskiej. Doborem repertuaru oraz przygotowaniem wykonawców zajęła się instruktor dąbrowskiego Studia Piosenki Justyna Mihułka. Koncert podzielony został na dwie części: w pierwszej wykonawcy śpiewali do nagranych podkładów muzycznych, natomiast w drugiej - wokalistom towarzyszył zespół muzyczny, w znaczący sposób podnosząc jakość występu. Każdy wykonawca nagradzany był gorącymi oklaskami, a cały koncert zakończył się owacjami na stojąco. Nadmienić warto, że Szymon Zychowicz oprócz konferansjerki – zdecydował się wykonać na zakończenie imprezy dwie piosenki ze swojej płyty „Po prostu", która bije rekordy sprzedaży w sklepach muzycznych.

Koncert w Ciepielowicach pomyślany został, jako spotkanie przy wspólnej kawie i cieście. Oprawą, wypiekami domowej roboty oraz artystycznym przygotowaniem Sali zajęli się: Jarosława Letka, Anna Borowicz, Agata Kubicka, Karolina Kornatowska, Janusz Tekiela, Justyna Mihułka, Dominika Płaszczymąka, Wiktoria Dudek i Magdalena Palacz. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji koncertu! W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji składamy także podziękowania dla Karola Widachy i Kazimierza Szeremety, którzy zajęli się kwestiami technicznymi koncertu.

Niebanalne słowa i piękna polszczyzna, wiersz lub tekst poetycki wysokiej próby, z muzyką podkreślającą jego wagę i wzmacniającą przekaz – poezja śpiewana. Gatunek muzyki, który w naszej gminie przeżywa swoisty renesans. Bez wątpienia wpływ na to mają doroczne konkursy poetyckie w Żelaznej, piosenkarskie w Szkole w Dąbrowie oraz odbywające się od 2009 roku Spotkania z Poezją Śpiewaną „Zamczysko". Wszystkie te inicjatywy wpływają na wzrost wrażliwości na piękno słowa wśród naszych mieszkańców.

gokir