Leśnym duktem

16 lipca br. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie, przygotował dla amatorów turystyki pieszej, "III Rajd Pieszy Szlakiem Dąbrowskim". Trasa obejmowała swym zasięgiem Leśnictwo Dąbrowa. Uczestnicy, na czele z przewodnikiem Tadeuszem Kotem, pokonali pieszo trasę: Dąbrowa - Siedliska.

Na osoby, które zdecydowały się wziąć udział w rajdzie, czekała w sobotni poranek piękna, i słoneczna pogoda. Tuż po godzinie 9.00, ponad dwudziestoosobowa grupa wyruszyła w kierunku Siedlisk.

Przewodnik zapoznał uczestników rajdu z poszczególnymi gatunkami drzew, które rosną na terenie Borów Niemodlińskich. Leśnik udzielił istotnych informacji dotyczących topografii w lesie. Pan Kot wyjaśnił znaczenie charakterystycznych słupków, które dzielą las na oddziały.

Znajdując się w lesie, nie można było przejść obojętnie obok ewidentnych śladów życia zwierząt. Liczne tropy i ślady dobitnie świadczą, iż leśna przestrzeń jest zamieszkała.

Po przebyciu ponad 7 km grupa dotarła do mety, którą była "Knieja" w Siedliskach. Tam uczestnicy rajdu, przy ognisku, oficjalnie zakończyli swe zmagania, w ramach "III Rajdu Pieszego Szlakiem Dąbrowskim".

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Tadeuszowi Kotowi z Koła Łowieckiego nr 1 - Niemodlin, za przeprowadzenie uczestników rajdu leśnymi ścieżkami oraz ciekawe opowieści o tętniącym w lesie życiu.

Rajd pieszy "Szlakiem Dąbrowskim" to wydarzenie promujące walory przyrodnicze kompleksu leśnego "Bory Niemodlińskie", do którego należy znaczna część terenów gminy Dąbrowa. Uczestnicy, pod okiem przewodnika, wędrują leśnymi ścieżkami, poznając lokalne zasoby fauny i flory oraz tajemnice otaczającej ich przyrody.

Impreza ta, stanowi stały element w lipcowej ofercie programowej GOKiR-u.