Przypominamy młodym mieszkańcom gminy o trwającym konkursie plastycznym na projekt kartki świątecznej. Chwytajcie za kredki, flamastry, farby czy wycinanki i do dzieła! Na wasze prace czekamy do 7 stycznia. Wręczenie nagród odbędzie się 13 stycznia.

konkurs pl

Pliki do pobrania:

2018

P odczas spotkania wigilijnego w Klubie Seniora "Pod Dębem" w Dąbrowie premierę miała sztuka "Ta noc jedyna". Wystawiła ją grupa teatralna, działająca przy klubie.
Na przedstawienie złożyły się najpiękniejsze polskie kolędy oraz życzenia dla mieszkańców gminy w formie wiersza. Ich autorem był Sławomir Kuligowski.
Zespół teatralny powstał we wrześniu. W czasie zajęć seniorzy ćwiczą dykcję, ruch sceniczny i scenki pantomimiczne. Teatr wyrabia w uczestnikach zajęć umiejętność pracy zespołowej i współodpowiedzialność za partnera na scenie, ćwiczy pamięć oraz daje poczucie dobrego, wspólnego przeżywania czasu wolnego.
Grupę tworzy trzynaście osób - kobiet i mężczyzn. Jej opiekunem jest instruktor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie, Sławomir Kuligowski. Kolejna premiera planowana jest na czerwiec przyszłego roku.

T ym razem spektakl obejrzeli nauczyciele i dyrektorzy szkół z całej Opolszczyzny. Okazją ku temu było, odbywające się w Chróścinie, seminarium szkoleniowe Stowarzyszenia Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego "Mała Ojczyzna - nasza wspólna sprawa". Przed jego uczestnikami wystąpili również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku.
Przypomnijmy, że spektakl "Zamek" powstał w ramach projektu "Uczeń, obywatel, artysta", który w tym roku zrealizował Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Sztukę wyreżyserował Tomasz Stochniał, a jej scenariusz napisali wspólnie Zbigniew Janowski i Tomasz Stochniał. W role aktorów wcielili się natomiast uczniowie z gminy Dąbrowa.
Spektakl miał swoją premierę podczas jubileuszowej edycji festiwalu "Zamczysko". Później mogli go jeszcze obejrzeć uczniowie z Chróściny, Naroka i Dąbrowy. W ramach projektu odbywały się też warsztaty aktorskie dla młodzieży, połączone z rozmowami o samorządzie, heppeningi i wystawa.

kartki

G minny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie ogłasza "Konkurs plastyczny na projekt kartki świątecznej". Jego uczestnikami mogą być dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Praca konkursowa powinna być ciekawym i oryginalnym projektem kartki bożonarodzeniowej. Można ją wykonać dowolną techniką. Termin dostarczania prac mija 7 stycznia 2019 r. Wręczenie nagród nastąpi 13 stycznia podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach. Zapraszamy do udziału! 

Pliki do pobrania:

Pełny regulamin konkursu

26 stycznia zostanie rozegrana jubileuszowa edycja Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej Halowej "Hattrick". Zapisy drużyn przyjmowane są do 4 stycznia 2019 r. Zapraszamy!

hattrick2019

27finalWOSP


Przygotowania do kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliżają się wielkimi krokami. Zakończyliśmy już rekrutację wolontariuszy. Po raz pierwszy wyruszą oni z tekturowymi puszkami i czerwonymi serduszkami na ulice poszczególnych sołectw gminy Dąbrowa.
Impreza finałowa odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach. Wypełnią ją występy artystyczne, pokazy i licytacje. W związku z tym prosimy wszystkich chcących wesprzeć akcję o przekazywanie przedmiotów, które trafią "pod młotek". Można je dostarczać do Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.
Przypomnijmy, że 27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W świetlicy wiejskiej w Naroku odbyła się jubileuszowa edycja Andrzejkowego Turnieju Darta. Po raz dziesiąty dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. W tym roku zawody miały rekordową frekwencję.

Imprezę otworzyła Katarzyna Gołębiowska-Jarek. Pani wójt wzięła też udział w sportowych zmaganiach stając do walki w kategorii dorosłych.
Turniej rozgrywany był w systemie "high score". O zwycięstwie decydowała więc suma punktów uzyskanych w dziesięciu rundach. Wśród juniorów najlepszy wynik uzyskał Sebastian Jarek z Chróściny. Drugie miejsce zajął Jan Pastuła, a trzeci był Michał Pelka.
Kategorię dorosłych zdominowały natomiast panie. Wygrała Edyta Kwiecień z Nowej Jamki, wyprzedzając Anetę Pastułę i Patryka Pelkę. Medalistów uhonorowano pucharami. O słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zadbała sołtys Naroka Marzena Odziomek.

nabpla18

Jedenasta edycja Biegu Niepodległości zgromadziła 216 uczestników. Najwięcej zawodników rywalizowało w najmłodszych grupach wiekowych i w kategorii "open". Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku zmagania 11-12-latków oraz 13-15-latków.
Jako pierwsze na trasę ruszyły przedszkolaki. Potem kibice emocjonowali się kolejno startami uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i dorosłych. Biegacze mieli odpowiednio do pokonania dystanse o długości od 200 do 4000 metrów.
Na mecie każdy otrzymywał pamiątkowy medal i talon na ciepły posiłek. Dodatkowo najlepsi w swoich kategoriach odebrali dyplomy i nagrody.


Klasyfikacja końcowa:
5-6-latki (dziewczęta):
1. Julia Jonczyk (PP Dąbrowa)
2. Emilia Półtorak (PP Dąbrowa)
3. Zuzanna Widacha (PP Dąbrowa)
4. Iga Placha (PP Karczów)
5. Kinga Basiura (PP Dąbrowa)
6. Kamila Pietruszka (PP Chróścina)
7. Emilia Gwość (PP Narok)
8. Maria Misiek (PP Prądy)
5-6-latki (chłopcy):
1. Sebastian Raida (PP Chróścina)
2. Kordian Strąg (PP Dąbrowa)
3. Filip Hałabura (PP Dąbrowa)
4. Konstanty Grzybek (PP Prądy)
5. Filip Krzywy (PP Dąbrowa)
6. Jakub Dobrowolski (PP Chróścina)
7. Michał Brosławski (PP Dąbrowa)
8. Wiktor Kania (PP Chróścina)
7-8-latki (dziewczęta):
1. Milena Mikoś (PSP Chróścina)
2. Agata Fikus (PSP Chróścina)
3. Agata Karakuła (PSP Dąbrowa)
4. Emilia Marciniak (PSP Chróścina)
5. Aleksandra Kołtowska (Opole)
6. Maria Palacz (PSP Dąbrowa)
7. Zuzanna Nowak (Lewin Brzeski)
8. Zofia Olender (PSP Chróścina)
7-8-latki (chłopcy):
1. Tomasz Kędziora (PSP Chróścina)
2. Mikołaj Leśniewski (PSP Chróścina)
3. Kamil Los (PSP Chróścina)
4. Patryk Knosala (PSP Narok)
5. Jan Lewandowski (PSP Narok)
6. Mateusz Kaseja (Łosiów)
7. Daniel Hantulik (PSP Chróścina)
8. Karol Czaja (PSP Chróścina)
9-10-latki (dziewczęta):
1. Kinga Nowak (PSP Dąbrowa)
2. Kamila Siendzielorz (PSP Chróścina)
3. Agata Kownacka (PSP Dąbrowa)
4. Anna Parzybut (PSP Chróścina)
5. Anita Cieślik (PSP Dąbrowa)
6. Emilia Gajda (PSP Narok)
7. Emma Cebulla (PSP Dąbrowa)
8. Zofia Rutowicz (PSP Dąbrowa)
9-10-latki (chłopcy):
1. Filip Puchała (PSP Narok)
2. Jakub Przybut (PSP Chróścina)
3. Adam Labisz (PSP Chróścina)
4. Tomasz Podlodowski (PSP Dąbrowa)
5. Mateusz Łokcewicz (PSP Dąbrowa)
6. Karol Dudek (PSP Sławice)
7. Marcel Borowicz (PSP Chróścina)
8. Daniel Antosz (PSP Dąbrowa)
11-12-latki (dziewczęta):
1. Marta Leśniewska (PSP Chróścina)
2. Patrycja Szeremeta (PSP Dąbrowa)
3. Oliwia Kwiecień (PSP Dąbrowa)
4. Paulina Szeremeta (PSP Dąbrowa)
5. Julia Hantulik (PSP Chróścina)
6. Monika Siuzdak (PSP Dąbrowa)
7. Emilia Homenda (PSP Dąbrowa)
8. Paulina Niemiec (PSP Chróścina)
11-12-latki (chłopcy):
1. Szymon Krzywy (PSP Dąbrowa)
2. Tomasz Lewandowski (PSP Chróścina)
3. Michał Podlodowski (PSP Dąbrowa)
4. Paweł Kowalczyk (PSP Chróścina)
5. Kamil Labisz (PSP Chróścina)
6. Tomasz Matkowski (PSP Chróścina)
7. Michał Łokcewicz (PSP Dąbrowa)
8. Radosław Siergiej (PSP Dąbrowa)
13-15-latki (dziewczęta):
1. Natalia Żołądkowska (Chróścina)
2. Agnieszka Diaków (Chróścina)
3. Elżbieta Lach (Żelazna)
4. Dominika Rosowska (Dąbrowa)
5. Marta Angel (Opole)
6. Magdalena Bogusławska (Dąbrowa)
13-15-latki (chłopcy):
1. Maksymilian Nitsche (Dąbrowa)
2. Piotr Gruszka (Dąbrowa)
3. Mikołaj Krzywy (Dąbrowa)
4. Ignacy Olender (Dąbrowa)
5. Bartłomiej Kulik (Żelazna)
6. Miron Krawczyk (Dąbrowa)
7. Szymon Wróblewski (Narok)
8. Szymon Kotynia (Dąbrowa)
OPEN (kobiety):
1. Patrycja Suchowiecka
2. Anna Ryguła
3. Liliana Milińska
4. Joanna Jagiela
5. Kalina Stachoń
6. Marta Olender
7. Sylwia Golec
8. Małgorzata Strąg
OPEN (mężczyźni):
1. Łukasz Maciuszek
2. Rafał Jagiela
3. Michał Grzegorzak
4. Łukasz Śmigiel
5. Marcin Mikoś
6. Piotr Białek
7. Wojciech Oliwa
8. Jakub Szczeciński