kartka2016

W sobotę 14 stycznia rozgrywane będą mecze eliminacyjne VIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej HATTRICK. Zwycięzcy grup spotkają się tydzień później (21.01) w walce o zwycięstwo w Turnieju. Losowania grup tradycyjnie dokona wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja. W rywalizacji może wziąć udział drużyna (nie ma obowiązku przynależności do klubu sportowego) składająca się z 5 - 8 zawodników. Zespoły przystępują do gry w składach pięcioosobowych (bramkarz + 4 zawodników w polu). Podczas całego spotkania wolno wymieniać dowolną ilość zawodników. Czas trwania gry wynosi 10 minut (bez zmiany stron).

Kapitanowie drużyn obowiązani są do przedstawienia w dniu turnieju imiennej listy zawodników z przyporządkowanymi numerami koszulek oraz opłaceniu kwoty wpisowego 50 zł. Jeśli zawodnik nie jest pełnoletni, powinien posiadać zgodę na udział w Turnieju Hattrick podpisaną przez opiekuna prawnego.
Zapisy do Turnieju prowadzone są w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.

17 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbył się po raz IX Festiwal „Jesienne Nutki”. Studio Piosenki, które działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie może pochwalić się osiągnięciem Emilii Homendy , która zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii klas I-III. Gratulujemy Emilii i czekamy na kolejne wieści dotyczące sukcesów wokalnych !

Za nami VIII Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Rywalizacja w świetlicy w Naroku odbywała się w dwóchkategoriach wiekowych. Młodsi rywalizowali w grupie juniorskiej, I miejsce zajęła Oliwia Kwiecień, II miejsce zdobył Andrzej Szczeponek, na III miejscu uplasowała się Karolina Graca. W kategorii seniorskiej po raz kolejny I miejsce obronił Mateusz Kobszyk, II miejsce zajął Andrzej Pochopień, III miejsce przypadło Kazimierzowi Filipiukowi.

Turniej rozgrywany był na zasadach "high score" czyli sumie punktów uzyskanych podczas dziesięciu kolejek rzutów. Ale po rozstrzygnięciu rywalizacji kilka osób zdecydowało się zmierzyć w rozgrywce mistrzowskiej czyli od 501 do 0. Sztuka ta okazała się jednak naprawdę trudna i pokazała, jak wiele wprawy trzeba mieć, by próbować swoich sił w turniejach darta o randze mistrzowskiej. Za to zabawa była przednia, a w końcu o to chodziło!
Dziękujemy uczestnikom za udział i emocje sportowe i zapraszamy za rok

15111023 707623442752847 3628658809071638868 o

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza wszystkich miłośników lotek na VIII Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbędą się 29 listopada (wtorek) o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Naroku.

Zawody będą rozgrywane w systemie „high score” - o zwycięstwie zadecyduje suma punktów uzyskanych w kolejnych rundach. Osoby zainteresowane udziałem w turnieju mogą się zgłaszać na godzinę przed rozpoczęciem rozgrywek. Turniej rozgrywany będzie w dwóch kategoriach wiekowych (do lat 15 i starsi). Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że uczestnicy nie zawiodą i tym razem.

PlakatBiegNiepodległosci

W dniu 15.10.2016 Gminny Klub Turystyczny działający przy GOKiR Dąbrowa zorganizował wycieczkę rowerową po Borach Niemodlińskich. Trasa przebiegała z Dąbrowy lasami przez Siedliska do Szydłowa. Tam zorganizowaliśmy piknik z kiełbaskami oraz konkurs wiedzy o faunie i florze Borów Niemodlińskich. Po odpoczynku wyruszyliśmy przez Skarbiszowice, Grodziec, Siedliska z powrotem do Dąbrowy. Przejechaliśmy około 30 km, bardzo udana wycieczka przy pięknej pogodzie, we wspaniałych lasach Borów Niemodlińskich.

Jesienno-zimowe warunki towarzyszyły uczestnikom wycieczki w Góry Izerskie. 49 osób miało do pokonania trasę z Polany Jakuszyckiej do Chatki Górzystów i z powrotem. Pogoda w górach zmieniała się z godziny na godzinę: od złotej jesieni i zamglonych szczytów, poprzez rozpogodzenia, aż po śnieżycę, która pożegnała nas na trasie. Poruszaliśmy się drogami, którymi w sezonie zimowym ścigają się narciarze biegowi. To trasa dorocznego Biegu Piastów a także Pucharu Świata w Biegach Narciarskich. Hala Izerska jest jednym z najzimniejszych, jeśli nie najzimniejszym miejscem w kraju. W najmroźniejsze zimowe noce i poranki temperatura może przekraczać minus 30 stopni. Bardzo głębokim spadkom temperatury sprzyja ukształtowanie terenu, ponieważ Hala Izerska jest otoczona ze wszystkich stron przez góry. Niegdyś znajdowała się tam wioska Gross-Iser, ale w latach 50-tych ubiegłego wieku z powodu przymusowych wysiedleń przestała istnieć.

To miejsce jest szczególne także pod względem astronomicznym. To jeden z najmniej zanieczyszczonych światłem regionów w Polsce. W porównaniu do nieba w miastach nocami jest tu 40 razy ciemniej. To oczywiście sprzyja obserwacjom gwiazd. Najwięcej gwiazd można dostrzec oczywiście w najdłuższą noc w roku, czyli z 21 na 22 grudnia.
Widoki torfowisk na Hali Izerskiej i radość z przejścia drogą równą odległościom w Układzie Słonecznym - zrekompensowały wysiłek włożony w pokonanie trasy. Torfowiska w Górach Izerskich i Karkonoszach nie są one rzadkością, jednak te w Dolinie Górnej Izery należą do najpiękniejszych i zarazem najcenniejszych. Szereg występujących tu roślin bagiennych będących reliktami okresu zlodowacenia, najniższe w Sudetach stanowisko kosodrzewiny oraz wiele endemitów postanowiono ochronić w utworzonym w 1969 r. rezerwacie ścisłym "Torfowisko Izerskie". Na jego miejscu, w 2000 r. powiększając obszar chroniony utworzono nowy rezerwat ścisły "Torfowiska Doliny Izery". Wraz z rezerwatami po stronie czeskiej stanowią wielki kompleks przyrodniczy o naturalnym charakterze - najcenniejszy w całych Górach Izerskich.

Gminny Klub Turystyczny DĄBROWA przy GOKiR Dąbrowa zaprasza na jesienną wyprawę rowerową. Ciekawe miejsca, opowieści o przyrodzie i historii regionu, wspólny grill / zabierzcie wałówkę / Czas na przygodę ! Zapraszamy !

wycrow16