W sobotę 09 stycznia 2016 roku o godz.10:00 w hali sportowej w Dąbrowie odbędzie się Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Organizatorem zawodów jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Turniej organizowany jest dla zawodniczek z rocznika 2000 i młodszych. Swój udział zapowiedziały cztery drużyny: GOKiR Dąbrowa, Gimnazjum nr 7 z Ozimka , Gimnazjum nr 2 z Krapkowic oraz z Zespołu Szkół w Chróścinie.
Wszystkich kibiców i sympatyków "szczypiorniaka" serdecznie zapraszamy!

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zaprasza miłośników halowej piłki nożnej do udziału w VII Noworocznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej ,,HATTRICK'', który odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Dąbrowie w sobotę 16 stycznia 2016 (początek godz. 9.00).
Zapisy zespołów liczących od 5 do 8 zawodników prowadzi GOKiR Dąbrowa do dnia 5.01.2016 (zgłoszenia telefonicznie lub mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wpisowe 50 zł od drużyny.
W roku 2015 wśród wszystkich zgłoszonych zespołów najlepsza okazała się drużyna z Mechnic. Uwaga! W przypadku dużej liczby zgłoszonych zespołów możliwe jest rozłożenie turnieju na 2 dni (16 i 23.01.2015).

W sobotę 12 grudnia mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w autokarowej wycieczce do DREZNA organizowanej przez GOKiR w Dąbrowie. Czas adwentu to okres Jarmarków Bożonarodzeniowych, które najbardziej okazale obchodzone są na terenie Niemiec. Ten w Dreźnie jest jednym z najstarszych na świecie i w tym roku jest obchodzony po raz 581!!! Nasza grupa miała okazję zrobić świąteczne zakupy, skosztować specjalności miejscowej kuchni a także zwiedzić to interesujące miasto. Podczas spaceru nad Łabą podziwialiśmy panoramę miasta, następnie zwiedziliśmy katolicki kościół Hofkirche i ewangelicki Frauenkirche, zobaczyliśmy Operę Sempera i pałac Zwinger. 

Poznaliśmy także historię miasta związanego przez władców Saksonii przez pewien czas z historią Polski. August II Mocny i jego syn August III Sas byli władcami księstwa Saksonii a także królami elekcyjnymi Polski. Nadali oni miastu i dworowi w Dreźnie wspaniałego blasku, którego część mogliśmy podziwiać w muzeum w Zamku Rezydencjalnym. Wystawa paradnych zbroi
turniejowych, kolekcja broni tureckiej, wschodnie namioty, numizmaty a przede wszystkim bardzo bogate zbiory skarbca zrobiły na zwiedzających duże wrażenie. A po zwiedzaniu miasta towarzyszył nam zapach grzanego wina, pierników i kiełbasek wśród niezliczonych straganów i świątecznych dekoracji. I dalej świąteczne zakupy, zakupy, zakupy wśród niezliczonej rzeszy turystów z całego świata. My już jesteśmy gotowi na Święta!


Zapraszamy na nasze kolejne wyjazdy!"

Już po raz 7-my miłośnicy rzucania do tarczy spotkali się na Andrzejkowym Turnieju Darta o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody odbyły się w piątek 27 listopada w świetlicy wiejskiej w Naroku. Zawodnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe: juniorzy do lat 15 oraz seniorzy starali się zdobyć jak największą liczbę punktów w trakcie 30 rzutów (10 serii po 3 rzuty).

Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepsza wśród młodszych uczestników okazała się Dominika Halicka; drugie miejsce zajął Łukasz Kwiecień a trzecie Filip Baucz. Wśród seniorów bezkonkurencyjny okazał się tak jak w roku ubiegłym Mateusz Kobszyk wyprzedzając Patryka Pelkę i Kazimierza Filipiuka. Wszyscy odebrali z rąk dyrektora GOKiR w Dąbrowie Zbigniewa Janowskiego pamiątkowe puchary. Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy na kolejną edycję turnieju za rok.

Dwie solistki ze Studia Piosenki działającego w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie zostały wyróżnione podczas VIII festiwalu „Jesienne nutki” organizowane przez Ośrodek Kultury w Komprachcicach.

W kategorii klas I-III wyróżnienie zdobyła Dominika Taboł, natomiast wśród solistów z klas IV-VI trzecie miejsce zajęła Zuzanna Letka. Obie wykonawczynie zostały przygotowane przez instruktorkę Studia Piosenki Magdalenę Janoszkę.
Na festiwalu każdy z wykonawców prezentował jedną piosenkę o tematyce dotyczącej „Jesieni”. Jury w składzie: Marek Wieczorek, Lechosław Mól i Linda Wencel oceniało walory wokalne (dykcja, intonacja, interpretacja treści), charakteryzację wykonawcy oraz dobór repertuaru.


Naszym solistkom serdecznie gratulujemy!

Masz pewną rękę? Umiesz celować? To turniej dla Ciebie!

Zapraszamy na 7-mą już edycję Turnieju Gry w darta (popularne ,,lotki") o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie.
Zawody odbędą się 27 listopada 2015r. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Naroku.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród tych, którzy uzyskają największą ilość punktów po wszystkich kolejkach - system ,,high score".
Celujemy do tarczy, której środek zawieszony jest na wysokości 1,73m nad podłogą, z odległości 2m 37cm. Punkty zliczane są w 10 seriach rzutów. Zapisy przyjmujemy na godzinę przed imprezą w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat oraz starsi.
Czekamy na Wasz udział i zapewniamy dobrą zabawę!

(gokir)

11 listopada odbyły się uroczystości Święta Niepodległości w naszej gminie.

Od wielu lat podobnie jak w całym kraju mieszkańcy gminy świętują ten dzień na sportowo, uczestnicząc w Biegu Niepodległości. W tym roku uczestniczyło w nim rekordowo wielu zawodników, bo aż 278! I choć nie o liczby tu chodzi, to tak liczny udział młodzieży i dorosłych w Biegu Niepodległości bardzo cieszy. Rywalizację na trasie w Ciepielowicach poprzedziły krótkie uroczystości tradycyjnie pod pomnikiem Orła Białego. Po uroczystym apelu i wciągnięciu na maszt flagi państwowej nastąpiły krótkie przemówienia Przewodniczącego Rady Gminy prof. Piotra Wieczorka oraz Wójta Gminy Marka Lei. Potem wysłuchaliśmy koncertu piosenek patriotycznych w wykonaniu dzieci ze Studia Piosenki GOKiR Dąbrowa przygotowane przez panią Magdalenę Janoszkę. A potem rozpoczęły się biegi w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Gminy Dąbrowa.

 

Oto najlepsi w poszczególnych kategoriach:

5- 6 lat dziewczęta
1. Kamila SIENDZIELORZ (Chróścina)
2. Agata KOWNACKA (Dąbrowa)
3. Sabina WIENCZEK (Dąbrowa)

5- 6 lat chłopcy
1. Daniel ANTOSZ (Dąbrowa)
2. Filip PUCHAŁA (Narok)
3. Jan LACHNIK (Narok)

7- 8 lat dziewczęta
1. Blanka WALKÓW (Dąbrowa)
2. Olimpia ROKOSZ (Sławice)
3. Sara KOKOSZKA (Sławice)

7- 8 lat chłopcy
1. Przemysław SEREDYKA (Dąbrowa)
2. Jan FIKUS (Chróścina)
3. Filip ARGIER (Chróścina)

9- 10 lat dziewczęta
1. Zofia CZECH (Sławice)
2. Kamila BOROWICZ (Chróścina)
3. Natalia DEKER (Dąbrowa)

9- 10 lat chłopcy
1. Patryk GALA (Chróścina)
2. Tomasz LEWANDOWSKI (Chróścina)
3. Kamil PUCHAŁA (Narok)

11- 12 lat dziewczęta
1. Justyna FLORIANOWICZ (Dąbrowa)
2. Natalia ŻOŁĄDKOWSKA (Chróścina)
3. Marta ANGEL (Narok)

11- 12 lat chłopcy
1. Julian PÓŁTORAK (Dąbrowa)
2. Filip WIENCZEK (Dąbrowa)
3. Bartłomiej KULIK (Sławice)

gimnazjum dziewczęta
1. Zuzanna REUSS (Chróścina)
2. Natalia GORZAWSKA (Dąbrowa)
3. Maria CZAJA (Chróścina)

gimnazjum chłopcy
1. Szymon MACHNIK (Chróścina)
2. Rajmund SOPPA (Żelazna)
3. Maciej BUHL (Sławice)

OPEN kobiety
1. Ewelina GIERŁACH (Ciepielowice)
2. Justyna SIWEK (Prądy)
3. Agata SIEJKA (Wrocław)

OPEN mężczyźni
1. Jacek ŻUK (Mechnice)
2. Michał GRZEGORZAK (Mechnice)
3. Łukasz ŚMIGIEL (Prądy)

 

W kategorii Open przyznano także dodatkowe nagrody, którymi uhonorowano biegaczy z naszej gminy. Okazało się, że na podium stanęły niemal te same osoby, które wygrały w rywalizacji z zawodnikami spoza gminy Dąbrowa. Zmiana nastąpiła jedynie wśród pań, gdzie na trzecim stopniu podium stanęła mieszkanka Nowej Jamki Monika Szakowska. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji zaprasza 12 grudnia 2015r. na wyjazd autokarem do Drezna na JARMARK BOŻONARODZENIOWY.W programie wycieczki krótkie zwiedzanie miasta, pobyt na najwspanialszym jarmarku przedświątecznym i czas wolny na zakupy. Planowany wyjazd godz.8.00, powrót w godzinach wieczornych między 21.00 a 24.00. Koszt od osoby 125 zł (obejmuje przejazd komfortowym autokarem, zwiedzanie i ubezpieczenie) oraz 11 EUR płatne w autobusie (bilet wstępu do zamku - zbrojownia, Salon turecki, skarbiec, wystawa numizmatyczna). Zapisy i informacje w siedzibie GOKiR.

 

POCZUJ NASTRÓJ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

bieg niepodległosci 303Ósmy już Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada w Ciepielowicach. Jak co roku, mieszkańcy Gminy Dąbrowa na sportowo świętują obchody rocznicy Święta Niepodległości. W tym roku, na wniosek nauczycieli i rodziców, zmienione zostały kategorie wiekowe zawodników. Zmiana dotyczy najmłodszych biegaczy, którzy zamiast rywalizować w kategorii szkół podstawowych klas I-III, staną na starcie w grupach wiekowych: 5-6-latki, 7-8-latki oraz 9-10-latki. Dzięki temu szanse zawodników będą bardziej wyrównane.

Warunkiem uczestnictwa najmłodszych zawodników (5-6-latków) będzie przybycie na start z rodzicami lub opiekunami prawnymi. Zgodnie z Regulaminem Biegu w najmłodszych kategoriach wiekowych rywalizują uczniowie szkół z Gminy Dąbrowa, zaś w kategorii OPEN (ma ona charakter otwarty) mogą startować także biegacze spoza gminy. Wzorem lat poprzednich, prowadzona będzie w tej kategorii dodatkowa klasyfikacja dla mieszkańców naszej gminy.
Przypomnijmy, że na biegaczy czekamy pod pomnikiem w Ciepielowicach 11 listopada. Pierwszy bieg ok. 11.30.
Zgłoszenia uczniów przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z terenu naszej gminy. Zapisy uczestników w kategorii OPEN prowadzi Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie pod nr tel. 77 464 10 10 w. 213. Zgłaszać można się również na godzinę przed rozpoczęciem pierwszego biegu, w Biurze Zawodów w świetlicy wiejskiej w Ciepielowicach (ul. Długa 18a).

 

Rodzaje kategorii:

  • Pięcio-sześciolatki (dziewczęta i chłopcy)
  • Siedmio-ośmiolatki (dziewczęta i chłopcy)
  • Dziewięcio-dziesięciolatki (dziewczęta i chłopcy)
  • Gimnazjum (dziewczęta i chłopcy)
  • Kategoria Open (kobiety i mężczyźni)

 

Plan obchodów Dnia Niepodległości:
11.00 - Początek uroczystości pod obeliskiem w Ciepielowicach

 • Hymn
 • Przemówienie Przewodniczącego Rady Gminy Dąbrowa
 • Przemówienie Wójta Gminy Dąbrowa
 • Złożenie kwiatów pod obeliskiem
 • krótki program artystyczny w wykonaniu Studia Piosenki z GOKiR w Dąbrowie

11.30 Biegi w poszczególnych kategoriach
ok. 13.30 Wręczenie nagród zwycięzcom

,,Korzystając z pięknej, jesiennej pogody 10.X.2015r grupa mieszkańców naszej gminy wybrała się z GOKiR-em na wycieczkę w Góry Stołowe. W Dusznikach Zdroju poznaliśmy historię papieru w Muzeum Papiernictwa a potem był bliski kontakt z ludzkimi szczątkami w Kaplicy Czaszek w Kudowie Czermnej. I wreszcie ruszyliśmy w góry! Podejście było krótkie i znaleźliśmy się w skalnym labiryncie BŁĘDNE SKAŁY. Tu były wspaniałe formacje skalne i super zabawa! A jak musieliśmy wciągać brzuchy żeby się przecisnąć! Dobrze że obiad był dopiero później w Kudowie Zdroju, bo niektórzy by zostali w tych szczelinach. Udało się wszystkim przejść i dotarliśmy do parku zdrojowego w Kudowie. Piękny! A jaka dobra, trochę śmierdząca woda lecznicza! Potem jeszcze spacerek, jedzonko i pamiątki i wesoło wracaliśmy do domu. Zapraszamy teraz na wycieczkę 12 grudnia na wspaniały Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie!"