11 listopada 2011 w Ciepielowicach odbyły się obchody 93 rocznicy odzyskania niepodległości połączone z IV Biegiem Niepodległości. W części oficjalnej – po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, okolicznościowe przemówienia wygłosili Przewodniczący Rady Gminy Dąbrowa Piotr Wieczorek i Wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja. Po złożeniu kwiatów pod obeliskiem uczestnicy obchodów wysłuchali programu artystycznego, przygotowanego przez dąbrowski Zespół Gospel i słuchaczy Studia Piosenki z Dąbrowy.

Głównym punktem gminnych obchodów Święta Niepodległości był zorganizowany po raz czwarty Bieg Niepodległości. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 138 osób. Biegacze rywalizowali w 8 kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoła podstawowa dziewczęta i chłopcy, klasy IV-VI szkoła podstawowa dziewczęta i chłopcy, gimnazjum dziewczęta i chłopcy oraz seniorzy – kobiety i mężczyźni. Zawodnicy ścigali się na dystansach: odpowiednio 800m, 1600m, 2400m i 3200m. W najmłodszych kategoriach wiekowych uczestniczyli uczniowie z naszej gminy. Kategoria seniorów ma charakter otwarty, stąd na linii startu pojawili się również zawodnicy spoza gminy. Do Ciepielowic przyjechali między innymi: Marcin Błaziński z Wawelna – zwycięzca tegorocznego IX Biegu Opolskiego oraz zwycięzca w Super-maratonie „Kalisia" 2011 Piotr Uciechowski z Opola, w którym miał do pokonania dystans 50 km! W IV Biegu Niepodległości dominował jednak pierwszy z tych zawodników. Jako pierwszy linię mety w Ciepielowicach przekroczył Marcin Błaziński, natomiast Piotr Uciechowski zajął ostatecznie IV miejsce. Nad prawidłowością rywalizacji czuwała komisja sędziowska pod przewodnictwem Dyrektor ZS w Chróścinie Danuty Panufnik oraz nauczyciele ze wszystkich placówek szkolnych w naszej gminie.

Bieg zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród rzeczowych ufundowanych przez Wójta Gminy Dąbrowa. Nagrody najlepszym biegaczom wręczali Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy. Organizatorem IV Biegu Niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Wyniki Biegu:

1. Kategoria - klasy I-III Szkoła Podstawowa - dziewczęta

 • I miejsce –Emilia Gala
 • II miejsce –Agnieszka Jandziak
 • III miejsce –Patrycja Sękowska

2. Kategoria - klasy I-III Szkoła Podstawowa – chłopcy

 • I miejsce –Karol Słodkowski
 • II miejsce –Damian Kulig
 • III miejsce –Klaudiusz Gonsior

3. Kategoria - klasy IV-VI Szkoła Podstawowa – dziewczęta

 • I miejsce - Nikola Waletzki
 • II miejsce –Wiktoria Mojzyk
 • III miejsce – Zuzanna Reuss

4. Kategoria - klasy I-IV Szkoła Podstawowa – chłopcy

 • I miejsce –Patryk Wyżykowski
 • II miejsce –Aleksander Kulik
 • III miejsce –Jakub Smolin

5. Kategoria - Gimnazjum – dziewczęta

 • I miejsce –Agnieszka Janczyk
 • II miejsce –Anna Urbańska

6. Kategoria - Gimnazjum – chłopcy

 • I miejsce –Grzegorz Sosiński
 • II miejsce –Tomasz Horodycki
 • III miejsce –Jacek Chochorowski

7. Kategoria - Senior – kobiety

 • I miejsce - Anna Rykuła
 • II miejsce –Teresa Uciechowska
 • III miejsce –Jolanta Uciechowska

8. Kategoria - Senior – mężczyźni

 • I miejsce –Marcin Błaziński
 • II miejsce –Marek Kociuba
 • III miejsce –Krzysztof Przybyła

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Sołeckiej Ciepielowic, strażakom z OSP w Dąbrowie oraz dyrektorom i nauczycielom ze szkół w Gminie Dąbrowa za pomoc przy organizacji gminnych obchodów 93 rocznicy Odzyskania Niepodległości.