II Andrzejkowy Turniej Darta o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie odbył się w ostatni weekend listopada w Naroku. W kategoriach dziecięco-młodzieżowej oraz open, wystartowały łącznie 22 osoby. Na zwodach gościli zarówno mieszkańcy Naroka, jak też Sławic, Karczowa, Mechnic a nawet z Czarnowąs. Impreza tradycyjnie odbyła się w świetlicy wiejskiej w Naroku.

Najlepsze wyniki w grupie dziecięco-młodzieżowej uzyskali: Patryk Pelka (425 pkt.), Arkadiusz Graczyk (372 pkt.) oraz Patryk Czubak (350 pkt.). Z kolei w grupie dorosłych pierwsze trzy miejsca zajęli: Kazimierz Filipiuk (442 pkt.), Michał Leja (415 pkt.) i Mateusz Kobszyk (406 pkt.). Zwycięzcy z rąk wójta gminy Marka Lei otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie oraz upominki rzeczowe.

Sympatycy darta musieli wykazać się celnością i spokojem w całym turnieju, gdyż każdy pojedynczy punkt, mógł zaważyć o miejscu w konkursie. Tak też było w przypadku uczestników turnieju w Naroku. System rywalizacji "high score", premiował najcelniejsze rzuty, wykonane w dziesięciu rundach. Wystarczyła pomyłka w jednej z rund, by przekreślić szansę na dobre miejsce. Jednocześnie równy poziom w każdej z rund gwarantował miejsce na podium i puchar. Proste zasady, ale nie tak łatwo było im sprostać. Świadczą o tym wyniki uzyskiwane w poszczególnych rundach. W kilku przypadkach okazało się, że faworyci rywalizacji na półmetku, nagle zaczynali osiągać rezultaty poniżej średniej, przekreślając swoje szanse na sukces. Emocji nie brakowało. Łącznie, każdy z uczestników oddał 30 rzutów (3x10 rund). Kolejny andrzejkowy turniej darta już za rok.

Zapraszamy do aktywnego spędzania wolnego czasu.

GALERIA